Вогнезахист

Матеріали на основі спученого вермікуліту дуже ефективні при вирішенні завдань пов'язаних з протипожежного та вогневого захисту.

 

Використовуючи технічні показники такі як: низька густина, висока температура плавлення (1350 °С), відбиваюча здатність і висока термостійкість, провідними спеціалістами підприємства «Українська Вермікулітная Група» розроблена технологія виробництва вермікулітових плит ПВВ.

 

Плита вермикулітові вогнезахисна ПВВ ТУ У 26.8-33909284-002:2006 - це екологічно чистий матеріал, який одночасно з високою вогнестійкістю поєднує в собі високі показники по звукопоглинанню, теплоізоляції, а також володіє прекрасними декоративними властивостями з необмеженим терміном експлуатації.

 

Плити ПВВ легкі і в той же час володіють великою міцністю, хімічно нейтральні, інертні (до складу входять тільки неорганічні компоненти), вони не мають лужних домішок, не містять волокон. До складу плит може входити гідрофобна речовина, завдяки якій обмежується капілярне всмоктування води.

 

При необхідності поверхню плити можна фарбувати звичайною емульсійною або текстурною фарбою. Також, поверхні плит можуть бути покриті шпоном або пластиком, як звичайним, так і вогнестійким.

 

При монтажі плити ПВВ кріпляться за допомогою звичайних шурупів або скоб з додатковою проклейкою, яка вирівнює шви.

 

Плити ПВВ легко обробляються звичайними деревообробними інструментами та обладнанням.

 

Плити ПВВ є неорганічним матеріалом і відповідають протипожежним нормам, що дає можливість використовувати їх в будівництві, де присутні вимоги протипожежного захисту з показниками вогнестійкості до 4-х годин.
Технічні показники виробів ПВВ


п/п
Параметри Одиниці
вимірювання
Характеристики
1 Довжина (макс.) мм 2340
2 Ширина (макс.) мм 1200
3 Товщина мм 10 – 50
4 Густина Кг/м3 400 – 1000
5 Межа міцності:
- при згині
Кг/см2 5 – 25
6 - при стисненні Кг/см2 6 – 30
7 Теплопровідність при 25 oС Вт/мК 0,09 – 0,18
8 Водопоглинання (24 год.) (можлива гідрофобізація) % 10 – 50
9 Залишкова вологість % не более 7
10 Температура використання oС от -50 до +1100
11 Лінійна температурна усадка % не более 2
12 Вогнезахисна ефективність Час 0,5 – 4
13 Звукопоглинання при частоте 500 Гц   0,4 – 0,6
14 Токсичность, в том числе при воздействии пламени   нет
15 Горючість   нет

 

 

Введенням цільової добавки можна понизити водопоглинання і підвищити водостійкість виробу.

 

При зміні технології пресування плит, можливо досягти різних показників вогнестійкості. Вимірювання вогнезахисного ефекту, створюваного зразками плит, показали, що при односторонньому нагріванні по стандартній кривій пожежі вогнезахисний ефект практично незмінний при І товщині плит у 20 мм становив 80-90 хвилин.

 

Значно більший вплив на вогнезахисний ефект робить товщина плит і спосіб їх кріплення на конструкцію. Збільшенням товщини до 40-50мм і установкою їх в конструкції з повітряним зазором час прогріву не обігріваємої сторони плити при стандартному температурному режимі може бути збільшена до 150-190 хвилин.

 

Для випробувань на вогнестійкість вермикулітової плити товщиною 50 мм використовувалася високотемпературна піч. Надмірний тиск у печі на протязі випробувань складав 10 ± 2 Па.Результати вимірювань температури наведені на графіках:
Як видно з графіків і відповідно до стандарту ДСТУ Б В.1.1-4-98 межа вогнестійкості плити товщиною 50 мм становить 180 хвилин.

 

Вивчення властивостей плит ПВВ показало, що вони можуть бути рекомендовані для вогнезахисту сталевих колон, для виготовлення протипожежних конструкцій, а також для створення негорючих перегородок і подвісних стель.Вогнезахисту будівельних конструкцій

Сталеві несучі конструкції є негорючими, але в случаепожара цей матеріал чутливий до впливу підвищеної температури і втрачає свої конструкційні якості. вже при 500 °С сталева конструкція знижує свою стійкість до навантажень і прогинанню.

 

Щоб забезпечити належну несучу здатність сталевих конструкційпрі пожежу, необхідно забезпечити ефективну термостійкий захист за допомогою плит ПВВ.

 

Дерев'яні несучі конструкції, навіть у випадку пожежі, повинні зберігати свої конструкційні якості. Деревина є горючим матеріалом з досить високою швидкістю згорання. При використанні дерев'яних конструкцій необхідно забезпечити досить ефективний захист від вогню шляхом облицювання вогнезахисними плитами ПВВ.

 

Підвісні стелі в поєднанні з несучими перекриттями повинно забезпечити необхідний пожежний захист. Як правило, підвісні стелі використовують з метою протипожежного захисту евакуаційних шляхів і приміщень пожежної небезпеки категорій А і Б.

 

Комунікаційні споруди, монтовані в стінових шахтах, також потребує захисту від пожежі.

 

Повітряоводи і пожежні водопроводи, є важливими об'єктами і вимагають ефективної протипожежного захисту.Вогнезахист судових протипожежних конструкцій

Вимогами Правил Регістру та Міжнародної Конвенції з охорони людського життя на морі при проектуванні та будівництві суден передбачається з метою обмеження розповсюдження пожежі по судну, розділення його на ряд протипожежних зон і замкнутих обсягів за рахунок установки протипожежних палуб, перегородок і дверей з вогнетривких (типу А) і вогнезатримуючих (типу В) конструкцій.

 

Палуба являє собою горизонтальні перекриття, розташовані по всій або майже по всій довжині судна і складається з металевої основи і покриття. Покриття повинне мати достатню вогнестійкість для запобігання проникнення вогню в суміжні приміщення.

 

Тривалість стандартного вогневого впливу 60 хвилин. На протязі цього проміжку часу конструкція не повинна прогрітися вище нормованої температури, пропускати полум'я або виділяти дим на не обігріваємий бік.

 

Важливою ознакою вогнестійкості конструкції є прогрів її не обігріваємого боку. Час прогріву ізольованої конструкції до нормативної температури в будь-якій точці не обігріваємої поверхні визначає значення фактичної межі вогнестійкості.

 

Плити ПВВ забезпечують конструкції необхідну протипожежну захист протягом 0,5-4 год.

При зміні технології пресування плит, можливо досягти різних показників вогнестійкості. Вимірювання вогнезахисного ефекту, створюваного зразками плит, показали, що при односторонньому нагріванні по стандартній кривій пожежі вогнезахисний ефект практично незмінний при І товщині плит у 20 мм становив 80-90 хвилин.