Металургія

Застосування в металургії

Властивості вермікуліту, такі як висока температура плавлення (1350 °С), низька теплопровідність, нейтральність при взаємодії з розплавленим металом, визначили можливість її застосування під час розливання чавуну і сталі.

 

Вермикуліт в паперових мішках опускається на дно виливниці перед розливанням плавки.При наповнення изложниц металом, папір згорає, вермикуліт піднімається на поверхню і покриває прибуткову частину.

 

Це дозволяє різко скоротити втрати тепла і збільшити час перебування металу в рідкому стані.


Усадкова раковина в злитках, утепленим таким способом, повністю виводиться в прибуток і під нею знаходиться щільний, здоровий метал.

Визначення хімічного складу металу по перетину злитку показує відсутність лікваціонних зон, що пояснюється специфікою кристалізації в вермикулітовий сорочці.

 

Крім спученого вермікуліту в металургії для футеровки сталерозливних ковшів, електролізерів і печей використовуються вермікулітові плити.

 

Вермикуліт спучений застосовується як теплоізоляційної засипки при температурі ізольованих поверхонь від -260 до + 1100 oС.


Теплоізоляційні вироби на основі спученого вермикуліту необхідно використовувати при ізоляції агрегатів з робочою температурою 900 - 1200 oС.


Теплоізоляційні вермікулітові плити широко застосовуються при ізоляції:

• Знімних панелей покриття кільцевих печей

• Зовнішній ізоляції скловарних печей

• Футеровка роликових печей

• Теплоізоляція електролізерів

• Теплоізоляція печей випалювання цегли


Детально про властивості теплоізоляційних матеріалів вермікулітових описано в тематичному розділі Термоізоляція.